Rumcajs. Hanka. Cypisek - audiobooki

Rumcajs. Hanka. Cypisek – audiobooki dla każdego

Autor: Vaclav Ctvrtek

Czyta: Wiktor Zborowski

Wydawnictwo: Świat Książki

 

Pakiet 3 doskonale opracowanych audiobooków, które można puścić do słuchania zarówno maluszkowi (od 2 r.ż.), jak i dziecku w wieku szkolnym. Opowiadania o rozbójniku Rumcajsie i jego rodzinie bawią, uczą i rozwijają wyobraźnię, nadając się na każdą porę dnia — jako tło spokojnej zabawy dziecka (malowanie, przyklejanie, budowanie z klocków itp.), jako wyciszenie przed snem lub w zastępstwie czytanej przez rodzica książeczki, a także jako podkład do inscenizacji domowego teatrzyku. Bajki nie zawierają przemocy, są pełne ciekawych pomysłów i życzliwych postaw głównych bohaterów.

W tych prostych opowiastkach zawsze wygrywa dobro i uczciwość. Rumcajs. Hanka. Cypisek – audiobooki w wykonaniu Wiktora Zborowskiego są niepowtarzalne, a aktor swą interpretacją głosową przydaje historyjkom rubaszności oraz uroku.

RUMCAJS

Rumcajs 1

Wygnany z Jiczina przez księżną i księcia pana, szewc z zawodu, rozbójnik z przypadku — dzielny Rumcajs, nieustannie urzeka ciepłem, odwagą i humorem. Wraz z żoną Hanką i synkiem Cypiskiem mieszka w jaskini na skraju lasu Rzaholec. Niepokornych uczy moresu i dba o to, żeby nikomu nie działa się krzywda.

CYPISEK

Rezolutny Cypisek mieszka z mamą Hanką i tatą Rumcajsem w rzaholeckim lesie. Zna tu każde drzewo, gniazdo i norę, a za przyjaciół ma Wodnika Szuwarka, wiewiórki, sójki, rusałki i jelenie. Mały i zwinny pomaga ojcu w sprawiedliwym zbójnickim fachu, nikomu nie robiąc krzywdy.

HANKA

Na swoją żonę Rumcajs zawsze może liczyć, bo Hanka a to ugotuje pokrzepiającą siedmiokrotną zbójnicką polewkę, a to upiecze najsmaczniejszy w całym Jiczinie chleb, a to znajdzie radę, na kłopot, na który nawet Rumcajs nie zna sposobu. Mądra i sprytna raźnie gospodaruje w jaskini, mając baczenie na synka Cypiska, a przy tym pomocy nie odmówi nikomu.

 

Rumcajs 2

Trzy płyty Rumcajs. Hanka. Cypisek – audiobooki zawierają opowiadania tematycznie poświęcone jednemu z bohaterów, to idealna pozycja dla dzieci, a także rodziców pamiętających kultowe dobranocki. To cudowna sentymentalna podróż w czasie dla dorosłych, dzieciom przybliżająca nie tak odległe realia życia i kultury ludowej.

 

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *