Seria książeczek: Akademia Mądrego Dziecka – Pierwsze słowa

Kolorowe, ale nie pstrokate książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka – Pierwsze słowa od wydawnictwa Egmont po raz kolejny sprostały zadaniu. Tytuły doskonale sprawdzą się w rączkach każdego maluszka. To wyjątkowe opracowanie posiada ruchome elementy, jak z dawnych lat (ostatnio zapomniane), które wspierają motorykę małą i percepcję wzrokową. Wystarczy przesunąć, pokręcić lub popchnąć kartonowe elementy, by obrazek się zmienił. Jest to wspaniała zabawa dla dzieci powyżej 1. r.ż., a także sposób na zaprzyjaźnienie się z książką i poznawanie świata.

Autor: Choux Nathalie

Wydawnictwo: Egmont

Czytaj więcej o Seria książeczek: Akademia Mądrego Dziecka – Pierwsze słowa
Cecylka Knedelek czyli Książka Kucharska dla dzieci

Cecylka Knedelek czyli Książka Kucharska dla dzieci

Niewiele jest pozycji takich jak Cecylka Knedelek czyli Książka Kucharska dla dzieci. Ta publikacja łączy w sobie literaturę (opowiadania, anegdoty itp.) z przepisami kulinarnymi, zabawą i nauką. Książkę można czytać, oglądać, pożerać wzrokiem…, a przede wszystkim inspirować się nią. Przepisy nie są trudne, chociaż na początek wsparcie rodzica się przyda. Zabawa i gotowanie z Cecylką niesamowicie wciąga, a kolorowy układ dań oraz nietuzinkowe zdjęcia zachwycają i rozbudzają kreatywność.

Autor: Joanna Krzyżanek

Wydawnictwo: Wydawnictwo Jedność Czytaj więcej o Cecylka Knedelek czyli Książka Kucharska dla dzieci

Czy moje dziecko mówi poprawnie. Poradnik

Czy moje dziecko mówi poprawnie. Poradnik logopedyczny

Kiedy pojawiają się wątpliwości odnośnie do mowy dziecka — jej poprawności, właściwego przebiegu rozwoju — szuka się pomocy po forach internetowych, znajomych, rodzinie. Warto wybrać się do specjalisty, ale co zrobić, kiedy nie wiemy, czy faktycznie mamy problem? Z pomocą przychodzi książka Katarzyny Wnukowskiej Czy moje dziecko mówi poprawnie. Poradnik logopedyczny. Jest to krótka i bardzo przystępna pozycja dla wszystkich rodziców zaniepokojonych rozwojem mowy swego dziecka.

AutorKatarzyna Wnukowska
Wydawnictwo: Harmonia

Czytaj więcej o Czy moje dziecko mówi poprawnie. Poradnik logopedyczny

Metoda Montessori w domu

Metoda Montessori w domu

„Naucz mnie robić to samodzielnie” — to zdanie doskonale definiuje pedagogikę Marii Montessori. O czym wiedział już Kartezjusz — małemu człowiekowi należy dać możliwość samodzielnego działania. Odpowiednio do wieku i umiejętności. Dlatego pozwólmy dziecku wykonać pojawiające się przed nim zadanie samemu. Pod nadzorem, po zademonstrowaniu mu, jak należy to zrobić, oraz zabezpieczeniu i dostosowaniu miejsca i zadania do jego potrzeb i możliwości. Niemniej — samemu. Do tego właśnie zachęca, to proponuje i tego uczy książka Metoda Montessori w domu.

Autor: Dalphine Gilles Cott Czytaj więcej o Metoda Montessori w domu

Mam oko na litery

Mam oko na litery – zabawa i wstęp do czytania

Kolejna odsłona cyklu Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Mamoko” wydana dwa lata po pierwowzorze — Miasteczku Mamoko. Tym razem ozdobiona ich grafikami interaktywna książeczka Mam oko na litery to pomysł na świetną zabawę 
w wyszukiwanie słów. Będzie to zabawa nie tylko dla maluchów uczących się czytać i poznających litery, ale i dla starszych dzieci oraz dorosłych, którzy mogą z sobą rywalizować lub ćwiczyć swój umysł.

AutorzyAleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński

Wydawnictwo: Dwie Siostry

Książeczka Mam oko na litery nie jest duża (format 23 × 15 cm i 20 stron), ale porządnie wykonana (klejona) i całokartonowa, dzięki czemu nadaje się do zabrania w podróż, na wakacje, do zabawy podczas jazdy czy na pikniku.

Czytaj więcej o Mam oko na litery – zabawa i wstęp do czytania

Franklin mały bałaganiarz

Franklin mały bałaganiarz

Franklin mały bałaganiarz to kolejna książka z pierwszej serii opowiadań o sympatycznym, małym żółwiku. Stanowi ona część cyklu Poznaj Franklina i jego przyjaciół. Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Publikacje, jak i filmy, doczekały się kilku serii. Szczególną cechą opowieści o Franklinie jest to, że każdy tom i każdy odcinek telewizyjny to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka.

Autor: Paulette Bourgeois, Brenda Clark

Wydawnictwo: DEBIT sp. j.

Co z tego, że ktoś umie narysować wszystko, co zechce, skoro nie może znaleźć własnych kredek? Kto mu uwierzy, że umie zbudować ogromny zamek z wszystkim klocków, jeżeli połowa tych klocków gdzieś się poniewiera?

Czytaj więcej o Franklin mały bałaganiarz

seria książeczek: Mały chłopiec

Seria książeczek: Mały chłopiec — wyd. Olesiejuk

Francuska seria książeczek: Mały chłopiec jest uwielbiana przez chłopców i naprawdę dobrze opracowana. Książeczki wspierają rozwój dziecka, poszerzają słownictwo i wiedzę o świecie, a także kształtują niezwykle istotne uważne słuchanie. Każdy tom to opowieść o innym autku lub pojeździe, dzięki której dziecko poznaje specyfikę pracy różnych zawodów i użyteczność różnych pojazdów. Czytelnik może też identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu odnajduje zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii — teraz i On może poprowadzić ulubiony pojazd.

AutorNatalie Belineau, Emilie Beaumont, Christelle Mekdjian

Wydawnictwo: Olesiejuk Sp. z o.o.

Wartość edukacyjna serii

Czytaj więcej o Seria książeczek: Mały chłopiec — wyd. Olesiejuk

Na pomoc! Dziecko się nudzi

Na pomoc! Dziecko się nudzi

Od dwóch lat obecna na rynku książka Na pomoc! Dziecko się nudzi to gotowa ściąga zabaw rozwijających zdolności dziecka i jego twórcze myślenie. O czym informują autorzy już na pierwszej stronie publikacji. Do książki dołączona została również płyta kompatybilna z serwisem internetowym, zawierająca gry edukacyjne z serii Akademia Umysłu ® Junior i uzupełniająca niektóre opisywane przez autorów zabawy.

Książka zawiera ponad 100 propozycji zabaw z dziećmi w domu i na dworze (w lesie, na spacerze, nad brzegiem morza czy w czasie górskich wędrówek), a format publikacji jest przy tym kieszonkowy i bardzo wygodny.

Autorzy: Natalia i Krzysztof Minge

Książka Na pomoc! Dziecko się nudzi stanowi praktyczny poradnik dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (4-9 lat). Całość podzielona została na cztery główne części (odpowiadające porom roku i tak porządkujące materiał zabawowy) plus wprowadzenie. Celem publikacji, jak podają autorzy, jest rozwijanie u dzieci takich cech umysłu, jak: pamięć, koncentracja, spostrzegawczość, umiejętności matematyczne, wyobraźnia przestrzenna itd. Prezentowane pomysły, zabawy i postępowanie mają również za zadanie zintegrować rodzinę, wzmacniać więzi z dzieckiem i przedstawić alternatywne sposoby spędzania czasu.

Czytaj więcej o Na pomoc! Dziecko się nudzi

ilustrowany słownik synonimów i antonimów

Ilustrowany słownik synonimów i antonimów dla dzieci

Autor: Agnieszka Nożyńska-Demianiuk

Jak nudne i monotonne byłyby nasze wypowiedzi, gdybyśmy używali tylko jednego słowa na określenie np. czegoś apetycznego. Możemy przecież powiedzieć, że coś jest apetyczne, smaczne, smakowite, dobre, pyszne lub palce lizać czy pychota — posługujemy się nimi zamiennie, ponieważ znaczą to samo. Dzięki nim nasze wypowiedzi stają się bardziej barwne i możemy unikać powtórzeń. Wyrazy, które mają takie samo znaczenie, nazywamy synonimami, a ich przeciwieństwa — antonimami.

W „Ilustrowanym słowniku synonimów i antonimów” zaprezentowano wybrane wyrazy bliskoznaczne i przeciwstawne. Całość dopełniają piękne, kolorowe, zabawne, ilustracje. To doskonała pozycja nie tylko dla uczniów szkół podstawowych, ale również dla tych, którzy chcieliby wzbogacić swój zasób słownictwa, aby ich wypowiedzi i teksty pozbawione były powtórzeń i ukazywały bogactwo języka polskiego.

Czytaj więcej o Ilustrowany słownik synonimów i antonimów dla dzieci

Co robią narzędzia — Opowiem Ci mamo

Co robią narzędzia to kolejna książka z bogato ilustrowanej serii „Opowiem Ci mamo”. Książka wspiera rozwój dziecka na wielu płaszczyznach i stanowi przyczynek do świetnej zabawy tak z dorosłymi, jak i rówieśnikami. A nawet samemu. Ta niezwykła opowieść w obrazkach z zabawnymi rymowanymi zadaniami nie tylko uczy rozpoznawać najważniejszych mieszkańców skrzynki narzędziowej różnych zawodów, lecz także ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia. Co ważne, jak i pozostałe tytuły z serii, jest to książka nie tyle do czytania, co do opowiadania… przez dziecko.

Autorzy: Daniel de Latour (grafika), Izabela Mikrut (teksty)

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Czytaj więcej o Co robią narzędzia — Opowiem Ci mamo

Franklin na obozie 1

Franklin jedzie na obóz. Historyjka, gry i zagadki

Franklin jedzie na obóz to kolejna książka z serii opowiadań o sympatycznym żółwiku. Tym razem jest to publikacja nietypowa, ponieważ zawiera nie tylko samą historyjkę edukacyjną, ale także gry i zagadki tematyczne.

Autor: Paulette Bourgeois, Brenda Clark

Wydawnictwo: DEBIT sp. j.

Franklin potrafił przepłynąć całą długość stawu, umiał wiosłować, znał na pamięć dwie wycieczkowe piosenki, a raz nawet spędził całą noc u misia. A jednak kiedy w szkole ogłoszono wyjazd na obóz, Franklin zaczął się poważnie niepokoić.

Mały żółwik pełen obaw wyjeżdża na swój pierwszy obóz, na cały tydzień. Tam otrzymał od opiekuna dzienniczek, w którym mógł każdego dnia zapisać, co się wydarzyło. I właśnie te dni stały się przyczynkiem do licznych zagadek oraz umieszczenia w książeczce gry planszowej „W podskokach przez las”.

Czytaj więcej o Franklin jedzie na obóz. Historyjka, gry i zagadki

Szkolny słownik ortograficzny z wierszykami

Szkolny słownik ortograficzny z wierszykami

Autor: Edward Polański, Ewa Dereń

Wydawnictwo: Arti

Szkolny słownik ortograficzny z wierszykami oprócz prezentacji zasad pisowni i ortografii, dzięki krótkim, łatwym do zapamiętania wierszykom tematycznym (autorstwa Tadeusza Rawy) umieszczonym pod każdą regułką oraz przy niektórych hasłach w tekście uczy prawidłowej pisowni. Każdy wyraz w słowniku użyty jest w typowym oraz mniej przewidywalnym dla niego kontekście wraz z kłopotliwymi formami przypadków, co dodatkowo wzbogaca zasób słownictwa dziecka (lub dorosłego). Całość posiada wesołe grafiki i ilustracje.

Słownik ortograficzny pod redakcją Edwarda Polańskiego i Ewy Dereń adresowany jest do dzieci ze szkoły podstawowej od klasy 1 do 6, ale z powodzeniem może być wykorzystywany przez starszych.

Czytaj więcej o Szkolny słownik ortograficzny z wierszykami

kolorowy portret miasta

Kolorowy portret MIASTA

Książki z serii Kolorowy portret MIASTA to zabawa łącząca turystykę, naukę historii, wiedzę o kulturze z rozwojem manualnym dzieci. Jest to zarazem odpowiedź na zapotrzebowanie na coraz modniejsze malowanki antystresowe i rozwijające wszelkiej maści. Bardzo ciekawa pozycja na rynku.

Autor: Joanna Myjak

Wydawnictwo: fk Olesiejuk

Kolorując obrazki i czytając ciekawostki ujęte w tych książkach, dzieci mogą poznać polskie miasta — ich historię, najciekawsze miejsca, tradycje oraz regionalne specjały. Ciekawe rozwiązanie stanowi podwójny (powtórzony) zbiór rysunków w każdej z książek. Jeden z nich można pokolorować na przykład przed wycieczką, a drugi — po zwiedzeniu miasta. Wtedy można sprawdzić, czym się one różnią. To ciekawa propozycja dla rodzin uczących dzieci w domu, które łączą wiedzę z praktyką.

Czytaj więcej o Kolorowy portret MIASTA

Liczy baca owce, liczy

Liczy baca owce, liczy

Liczy baca owce, liczy to wierszowana i bogato ilustrowana (przez Andrzeja Kłapytę) opowieść o bacy i jego niesfornych, rozbrykanych owcach. Książeczka przybliża najmłodszym bogactwo i różnorodność świata polskiej przyrody górskiej, kształci wyobraźnię i bawi. W dużej mierze też poprzez zabawę wspomaga naukę liczenia do dziesięciu. Opowieść o górskich realiach poszerza dodatkowo zasób słownictwa i wiedzę kulturową.

Autor: Mariusz Niemycki

Wydawnictwo: Skrzat

Seria: Opowiastki o zwierzętach

 

Czytaj więcej o Liczy baca owce, liczy

Mama dookoła świata. Opowieści o macierzyństwie w różnych kulturach

Mama dookoła świata to ciekawa pozycja prezentująca, jak matki z całego świata, które żyją i wychowują swoje dzieci w Polsce, dbają o siebie w czasie ciąży, jak przygotowują się do porodu i połogu, jak wracają do formy w okresie połogu, jak pielęgnują i karmią dzieci zgodnie z tradycjami swoich rodzinnych kultur. Mama dookoła świata to również podróż po wewnętrznym świecie kobiet doświadczających macierzyństwa z daleka od miejsc, w których się wychowały, o spotkaniu innych kultur i odmiennych sposobach postrzegania rzeczywistości. Ofelia Grzelińska, młoda dziennikarka i podróżniczka, rozmawia z mamami z dziesięciu państw świata (Japonii, Chin, Indonezji, Indii, Filipin, Armenii, Litwy, Norwegii, Nowej Zelandii, Kuby).

Autorzy: Ofelia Grzelińska

Wydawnictwo: W.A.B.

Czytaj więcej o Mama dookoła świata. Opowieści o macierzyństwie w różnych kulturach

książeczki Wiem wszystko zielona książeczka

Wiem wszystko. Kolorowe książeczki

Kartonowe książeczki Wiem wszystko przeznaczone zostały dla dzieci od 1. roku życia. Głównym celem serii jest nauka kolorów, ale przy okazji oswaja ona dziecko z różnymi kształtami, przedmiotami lub zwierzętami, które maluch uczy się nazywać, w przyjemny sposób poszerzając swój zakres słownictwa. Obrazki dopasowane są do tytułowego koloru, np. w Żółtej książeczce można zobaczyć cytrynę, słoneczko, kurczaka; w Fioletowej książeczce – śliwkę, fioletową łopatkę, fioletową czapkę; w Zielonej książeczce – żabę, żółwia i liść, a w Czerwonej książeczce – jabłko, serduszko, kokardę.

Ilustracje: Joanna Babula

Wydawnictwo: Olesiejuk

Czytaj więcej o Wiem wszystko. Kolorowe książeczki

Książeczki kontrastowe Robaczki

Robaczki. Książeczki kontrastowe

Świat widziany oczami maluszka jest dwuwymiarowy i nieostry, dlatego dobrym rozwiązaniem jest pokazywanie mu w pierwszych miesiącach życia kontrastowych obrazków. Książeczki kontrastowe Robaczki oparte zostały o tę wiedzę, dzięki czemu gwarantują kreatywnie spędzony z dzieckiem czas, przyjemną, niezauważalną naukę i poznawanie przez maluszka świata w optymalny sposób, jak i zaszczepianie malcowi miłości do książek. Wystarczy pokazać dziecku obrazek i opowiadając mu o nim przekazać informacje o świecie, który je otacza. Starsze dzieci z kolei świetnie przyswajają w ten sposób pierwsze słowa.

Autor: Natalia Urbaniak

Wydawnictwo: Wilga

 

Czytaj więcej o Robaczki. Książeczki kontrastowe

W krainie Absurdii

W krainie Absurdii

Książka W krainie Absurdii — fantastyczna przygoda w dość nietypowej formie.

Autor: Chris Riddell

Wydawnictwo: Świat Książki

Witaj w krainie Absurdii — świecie dziwnym i wspaniałym, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje… Rosną tu drzewa-parasole, latają spiczaste ptaki, kolacja jest po śniadaniu, a z wielkiego jajka podanego na obiad może wykluć się smok! Bardzo łątwo wciągnąć się w ten bajkowo-magiczny klimat.

Historia stworzona przez znakomitego ilustratora, Chrisa Riddella, rozpoczyna się w momencie, gdy mały król Absurdii smacznie sobie śpi w swym kwiatowym łożu i śni najdziwniejszy sen.

Czytaj więcej o W krainie Absurdii

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Światowy bestseller Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły zawiera praktyczne ćwiczenia i wskazówki wspomagające, często niestety trudną, komunikację z dziećmi. Autorki ukazały najważniejsze zasady współpracy z dzieckiem i zaspokajania jego potrzeb. Do niczego przy tym nie nakłaniają, nie namawiają, tylko pokazują typowe scenki z życia i częste błędy dorosłych, udzielając od razu wielu porad okraszonych niezbędnymi informacjami.

Autorzy: Adele Faber i Elaine Mazlish

Zawarte w książce informacje ukazują świat, w którym nie każdy rodzic potrafi się odnaleźć, przeczuwając jednak, że coś idzie nie tak. Książka uczy, jak rozmawiać i dochodzić do porozumienia z dzieckiem, nie gwałcąc ani jego potrzeb, ani potrzeb jego rodziców. Co ciekawe, to wszystko zajęło naprawdę niewiele miejsca – książka nie jest gruba, ale zawarte w niej informacje są na wagę złota. Trudno o inną tak do bólu praktyczną książkę.

Do polskiego wydania dołączono suplement: „Doświadczenia rodziców polskich”, a do nowe wydanie poszerzono o posłowie „Nowe pokolenie”, które napisała Joanna Faber, córka jednej z autorek. Wychowana według metod przedstawianych w książce dzieli się doświadczeniami z dzieciństwa i wraz z rodzicami podejmuje wyzwania nowych czasów, szukając kolejnych rozwiązań.

Czytaj więcej o Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Liczby Marzipan

Liczby. Marzipan

Liczby Marzipan to publikacja nie tylko ucząca liczenia, ale wprowadzająca w zaczarowany, niezwykle plastyczny i kolorowy świat modelinowej serii. Nie są to bowiem tylko ładne obrazki prezentujące określoną liczbę elementów, ale całe opowieści, w które z chęcią zanurzy się każdy, aby zobaczyć, co mogłoby się zdarzyć (dlaczego żółw jest sam, a żyrafa ma za uchem kwiatka?, jak smakuje każda z 11 babeczek?, co robią biedronki na drzewie a owieczki na łące? itd.). Książka na swych 20 stronach daje spore pole do popisu.

Autor: Beverley Edge

Wydawnictwo: Firma księgarska J&K Olesiejuk

Czytaj więcej o Liczby. Marzipan

Delikatny masaż dziecka

Delikatny masaż dziecka

Książka Delikatny masaż dziecka stanowi bogato ilustrowany poradnik dla rodziców z instrukcjami, jak dokonywać odpowiedniego masażu malucha. Masaż jest bowiem świetnym narzędziem podtrzymującym zdrowie i stymulującym rozwój dziecka — daje poczucie bezpieczeństwa, rozluźnia, poprawia sen, ale też uelastycznia stawy, pobudza wzrost, łagodzi bóle brzuszka, wzmacnia układ odpornościowy. Przydaje się zatem podczas kolek, wzdęć, bolesnego ząbkowania, kataru, przy wzmożonym lęku oraz problemach z zasypianiem. Ale to nie wszystko. Masaż przede wszystkim wspomaga prawidłowy rozwój sensoryczny malucha, wzmacnia więź między rodzicem a dzieckiem oraz wspiera rozwój układu nerwowego. Leczniczy dotyk prezentowany w tej książce rodzice mogą stosować także przy alergiach oraz coraz częstszym atopowym zapaleniu skóry.

Autorzy: Rahel Rehm-Schweppe i Sabine Grabosch

Czytaj więcej o Delikatny masaż dziecka

„Język niemowląt” i „Język dwulatka”

Książki „Język niemowląt” i „Język dwulatka” Tracy Hogg, dyplomowanej pielęgniarki i położnej oraz konsultantki w dziedzinie opieki nad małymi dziećmi (zaklinaczki dzieci), mogą stać się niezawodną pomocą w codziennych zmaganiach rodzicielskich. Zawierają przejrzyste porady poparte wieloletnimi obserwacjami, doświadczeniami i wiedzą przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Autorzy: Tracy Hogg i Melinda Blau

Obie pozycje napisane są mądrze, z energią i entuzjazmem. Należy jednak pamiętać, iż nie są to instrukcje obsługi, ale poradniki sugerujące różne rozwiązania jednego problemu, podlegające modyfikacjom w zależności od dziecka. Autora uwrażliwia na to czytelnika-rodzica, przedstawiając charakterystykę poszczególnych typów osobowości maluchów. W swych książkach podaje wiele wskazówek na temat organizacji codziennych czynności domowych i opiekuńczo-wychowawczych oraz pomaga dzieciom (i rodzicom) zdobywać samodzielność. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się łatwiejsze, ale życie z maluchem może obalić wiele postanowień. Niemniej książki te stanowią podstawową pozycję w biblioteczce każdego rodzica i przy niejednym problemie okażą się niezastąpione. Czytaj więcej o „Język niemowląt” i „Język dwulatka”

Bardzo ilustrowana historia malarstwa

Bardzo ilustrowana historia malarstwa

Bardzo ilustrowana historia malarstwa to książka przedstawiająca dzieje malarstwa od czasów najdawniejszych po współczesne, od rysunków na ścianach jaskiń po arcydzieła dzisiejszych artystów.

Wydawnictwo: Papilon

Autor: Anna Claybourne

W książce znajdziemy mnóstwo fascynujących faktów, intrygujących opowieści i sekretów malarskich.

Dowiedzieć się można między innymi, jak starożytni Grecy wytwarzali wodoodporne farby, kim byli ikonoklaści i dlaczego niszczyli obrazy.

Być może uda się rozwiązać zagadkę tajemniczego uśmiechu Mony Lisy…

Czytaj więcej o Bardzo ilustrowana historia malarstwa

Bardzo ilustrowana historia astronomii

Bardzo ilustrowana historia astronomii

Bardzo ilustrowana historia astronomii to publikacja odpowiednia dla dużych, jak i małych.

Autor: Louie Stowell, Peter Allen

Podziwiając nocne niebo, widzimy nie tylko migocące światła. Czarna przestrzeń kosmosu jest usiana najróżniejszymi obiektami wszelkich kształtów i rozmiarów — od potężnych gwiazd po drobiny pyłu.

Dzięki tej książce poznasz fascynujące tajemnice kosmosu oraz tajniki astronomii — nauki o gwiazdach i innych ciałach niebieskich.

Czytaj więcej o Bardzo ilustrowana historia astronomii

Bardzo ilustrowana historia odkryć geograficznych

Bardzo ilustrowana historia odkryć geograficznych

Bardzo ilustrowana historia odkryć geograficznych to fascynujące spojrzenie na historię odkryć geograficznych, od starożytnych greckich i egipskich badaczy, aż do najnowszych poszukiwań na morzu i w przestrzeni kosmicznej.

AutorAnna Claybourne

Książka wypełniona została opowieściami o sukcesach i porażkach największych badaczy, m.in. Marca Polo, Krzysztofa Kolumba i Magellana. Zawiera mnóstwo kolorowych ilustracji, słowniczek, proste schematy i mapki.

Czytaj więcej o Bardzo ilustrowana historia odkryć geograficznych

Bardzo ilustrowana historia nauki

Bardzo ilustrowana historia nauki

Dzięki książce Bardzo ilustrowana historia nauki poznasz najwybitniejszych uczonych wszech czasów, przeczytasz o ich eksperymentach i odkryciach, dowiesz się, jak powstawały wielkie teorie. Znajdziesz odpowiedzi na mnóstwo pytań, między innymi, jak się rozwijało życie na Ziemi, dlaczego wyginęły dinozaury, jak się odżywiają rośliny, co to jest DNA, dlaczego chorujemy?

AutorAnna Claybourne, Adam Larkum

Bardzo ilustrowana historia nauki pozwoli zgłębić także tajemnice ciepła, światła, elektryczności i promieniowania. Czytelnik z łatwością sięgnie jeszcze dalej, bo w kosmos. Na odkrycie czekają sekrety gwiazd, planet, księżyców, asteroid, galaktyk i czarnych dziur.

Czytaj więcej o Bardzo ilustrowana historia nauki

Bardzo ilustrowana historia wynalazków

Bardzo ilustrowana historia wynalazków

Bardzo ilustrowana historia wynalazków to książka prezentująca fascynujące dzieje genialnych wynalazków, bez których dziś nie wyobrażamy sobie życia — od koła po skomplikowane współczesne gadżety. Niektóre powstawały metodą żmudnych prób i błędów, inne przez czysty przypadek.

AutorAnna Claybourne, Adam Larkum

Tostery, toalety i telewizja, komputery, samochody i tabliczki czekolady, samoloty, a nawet dżinsy… Te oraz wiele innych urządzeń i przedmiotów codziennego użytku służą ci dziś tylko dlatego, że ktoś kiedyś wpadł na genialny pomysł. Bardzo ilustrowana historia wynalazków w przystępny sposób wprowadzi czytelnika w ten świat.

Czytaj więcej o Bardzo ilustrowana historia wynalazków

Pomelo i przeciwieństwa

Pomelo i przeciwieństwa

Książka Pomelo i przeciwieństwa to dla dzieci fascynujące odkrywanie znaczeń i zależności w otaczającym świecie. A dorośli? Z pewnością nieraz uśmiechną się rozbawieni.

AutorRamona Bădescu

Pomelo, słoń o niezwykłym poczuciu humoru oraz wnikliwym oglądzie świata, rozśmiesza i zadziwia swoją interpretacją słów i pojęć, tym razem o przeciwstawnych znaczeniach. Znajdziemy tu przeciwieństwa klasyczne (daleko/blisko), zaskakujące (marzenie/rzeczywistość), subtelne (patrzeć/widzieć) i nieco postrzelone (chcesz?/proszę bardzo!). Doskonała pozycja przybliżająca maluchom i nieco starszym kwestię przeciwstawności.

Czytaj więcej o Pomelo i przeciwieństwa

Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki

Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Autor: Schmitt Petra Maria, Dreller Christian

Dlaczego banany są krzywe? Dlaczego niebo jest niebieskie? Dlaczego samoloty umieją latać? Gdzie jest wiatr, kiedy nie wieje? Skąd się bierze sól w morzu? Dlaczego wypadają mleczne zęby? Ta książeczka wyjaśnia mnóstwo równie ciekawych kwestii. Marysia dostaje na urodziny zestaw małego badacza i odkrywa, dlaczego dżdżownice nie mają nóg. Dziadek Maksia wyjaśnia chłopcu, dlaczego świecą gwiazdy. A Elka zawsze chciała wiedzieć, skąd się biorą dziury w serze. Razem z kolegami i koleżankami z klasy odwiedza mleczarnię, w której produkuje się sery?

Czytaj więcej o Skąd się biorą dziury w serze? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Bardzo mądry maluch

Porównania. Bardzo mądry maluch

Bardzo mądry maluch to seria edukacyjna dla najmłodszych.

AutorIwona Krynicka

Rodzicu! Pokaż dziecku obrazki. Niech samo powie, co na nich widzi. Taka zabawa ma zachęcić maluchy do obserwowania świata i zdobywania wiedzy!

  Czytaj więcej o Porównania. Bardzo mądry maluch

Świat dzidziusia. Książeczka kontrastowa

Świat dzidziusia. Książeczka kontrastowa to wyjątkowa pozycja na rynku, pierwsza z tego typu dostępnych, a dostosowana do potrzeb najmłodszych czytelników.

AutorKrystyna Bardos

Wspólnie spędzony czas to najważniejsze, co możemy dać dziecku. Rozpoznawanie na obrazkach czynności, których maluszek sam doświadcza, jest dla niego fascynującym przeżyciem. Dziecko z pewnością pokocha niniejszą książeczkę i będzie do niej wracać z radością. Książeczki oparte na czarno-białym kontraście przyczyniają się do optymalnego rozwoju niemowlaka.

Czytaj więcej o Świat dzidziusia. Książeczka kontrastowa

Co to znaczy... Grzegorz Kasdepke

Co to znaczy… Grzegorz Kasdepke

Co to znaczy… Grzegorz Kasdepke w sposób lekki i pogodny tłumaczy różnorodne, na co dzień spotykane powiedzenia, które my, dorośli, nazywamy związkami frazeologicznymi. Nie jest to jednak żaden nudny podręcznik — na pewno będzie świetnie się bawić razem z dzieckiem, czytając o perypetiach Bartusia, gdyż jak zwykle u tego pisarza, dydaktyzm jest przesłonięty poczuciem humoru, dzięki czemu jego opowiadania bawią w równym stopniu najmłodszych czytelników, jak i osoby dorosłe. Przystępna forma, humor i doświadczenie pisarza gwarantują naukę przez zabawę.

Autor: Grzegorz Kasdepke

Czytaj więcej o Co to znaczy… Grzegorz Kasdepke

Jerzy i tajny klucz do Wszechświata

Jerzy i tajny klucz do Wszechświata

Jerzy i tajny klucz do Wszechświata to kosmiczna powieść przygodowa autorstwa genialnego fizyka Stephena Hawkinga oraz jego córki Lucy.

Autor: Lucy Hawking, Stephen William Hawking 

Gdyby nie ucieczka Freda, niesfornej świnki Jerzego, chłopiec być może nie poznałby Anny i jej ojca Eryka. Co gorsze, nie zdobyłby tajnego klucza do… Wszechświata!

Czytaj więcej o Jerzy i tajny klucz do Wszechświata