Muzyczny elementarz dla dzieci

Muzyczny Elementarz – Cztery Pory Roku

Pierwsza i bardzo dobra płyta w cyklu wydawniczym Muzyczny elementarz dla dzieci. Zawiera piosenki, przy których można się zarówno świetnie bawić, jak i uczyć otaczającego świata, zasad szacunku dla ludzi i do przyrody. Płyta urzeka ogromną ilością barw i dźwięków w kompozycjach smyczkowych stworzonych do wierszy Marii Konopnickiej w niesamowitej interpretacji dziecięcych Artystów. Z całą pewnością pogłębi wrażliwość estetyczną u dzieci (rozpoznawanie nastroju w melodii, delikatności dźwięków) oraz zasób ich słownictwa (dzięki licznym zdrobnieniom, metaforom czy rzadko spotykanym już słowom — zwłaszcza w mieście).

Muzyczny elementarz dla dzieci zawiera teksty ukazujące dziecięcy sposób widzenia świata i pobudzające aktywność myślową oraz uczuciową malucha. Zakochać się w utworach z płyty mogą tak dzieci, jak i dorośli. Aranżacje są spokojne, melodyjne, rytmiczne, wyraźne i dość minimalistyczne — ale to zdecydowanie działa na ich plus w świecie pełnym bodźców i hałasu.

Jeżeli jednak ktoś ma wątpliwości, czy poezja z dawnych lat może jeszcze zachwycać i być atrakcyjną dla dzieci, powinien koniecznie posłuchać tych nagrań lub więcej dowiedzieć się na ich temat. Warto, bo obecnie jest to płyta jedyna w swoim rodzaju.

Na płycie Muzyczny elementarz dla dzieci — Cztery pory roku znalazło się 26 utworów, które z powodzeniem można wykorzystać podczas elementarz muzycznyzabawy w domu, w przedszkolu, na zajęciach z rytmiku lub na terapii (np. logopedycznej). Piosenki doskonale sprawdzą się również podczas przedstawień teatrzyku domowego, przedszkolnego lub wczesnoszkolnego.

W zestawie jest też książeczka z wszystkimi wykorzystanymi tekstami wierszy Marii Konopnickiej.

Lista utworów

Lato Wiosna Jesień Zima

1. Poranek

2. Ogródek

3. Tęcza

4. W lesie

5. Kukułeczka

6. Deszczyk

7. Bocian

8. Cichy wieczór

1. W polu

2. Powitanie wiosenki

3. O czym ptaszek śpiewa

4. Nasze kwiaty

5. Jabłonka

6. Wierzba

7. Wesoły Janek

8. Dzień dobry

1. Jesienią

2. Dożynki

3. Orzeszki

4. Dobranoc

5. Świerszczyk

6. Odlot

1. Sanna

2. Choinka w lesie

3. Ślizgawka

4. Zmarźlak

Fragmentów nagrań można odsłuchać na stronie projektu: http://muzycznyelementarz.pl/plyty/.

elementarz muzyczny3

Płytę nagrał zespół dziecięcy w składzie: Sara Wrotniewska 7 lat, Lena Zarzycka 6 lat, Daria Domaszewicz 6 lat, Weronika Baran 6 lat, Lila Wassermann 6 lat, Julia Sikorska 6 lat, Hania Małkowska 8 lat, Jagoda Król 8 lat, Michelle Niezgoda 5 lat, Maja Krajewska 6 lat, Kacper Kopacki 8 lat, Alicja Franczuk 6 lat, Antonina Brauze 8 lat, Zosia Chochlewicz 6 lat.

Produkcja muzyczna: Arkadiusz Aries Niezgoda.

Nagranie partii kwartetu smyczkowego i fortepianu (Synthogy, Ivory), edycja komputerowa midi.

elementarz muzyczny4

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *