Teatr Malucha: Cztery Pory Roku

Teatr Malucha: Cztery Pory Roku

Teatr Malucha: Cztery Pory Roku to znakomita pozycja dla wszystkich — i rodziców, i dzieci. Nadaje się do tańczenia, wspólnego śpiewania, a także słuchania podczas innych, codziennych czynności (posiłku, sprzątania, dziecięcej zabawy). Doskonała alternatywa dla nieraz grającego w tle telewizora! Pozwala poznać maluchom świat, cykliczne przemiany jakie w nim zachodzą, zwyczaje zwierząt oraz charakterystyczne dla każdej pory roku wydarzenia.

Płyty zostały wydane w 2010 roku. Wydawcą są Polskie Nagrania.

Projekt pod tytułem Teatr Malucha: Cztery Pory Roku składa się z czterech części: Wiosna, Lato, Jesień, Zima. Każda z nich to osobna płyta z książeczką zawierająca 17 pełnych radości i pogodnych piosenek dla dzieci w wieku 1-10 lat, o określonej tematyce związanej z porą roku. Utwory wzbogacone zostały wierszowaną narracją, która wprowadza w klimat poszczególnych piosenek, dzięki czemu materiał nosi znamiona quasi-słuchowiska.

Bohaterami towarzyszącymi słuchaczom w całym cyklu są: wiatr, dzieci, miś, krasnoludki. Każda pora ma ponadto typowe dla siebie postaci, jak Mikołaj, pingwiny, bocian, żaby, jeż, wrona itd. Książeczki dołączone do opakowania płyty zawierają teksty piosenek oraz wypowiedzi narratora, a zilustrowane zostały nowatorską, artystyczną grafiką Ewy Stiasny.

 

Teatr-malucha-Cztery-Pory-Roku-Jesien-3017-2Teatr-malucha-Cztery-Pory-Roku-Lato.4022Teatr-malucha-Cztery-Pory-Roku-Zima-3016-2Obsada

Do realizacji każdej z części zaproszono dwoje innych aktorów z towarzyszeniem zespołu dziecięcego. „Zimę” wykonują Edyta Jungowska i Zbigniew Zamachowski. „Lato” nagrali Joanna Trzepiecińska oraz Piotr Fronczewski, „Jesień” – Ewa Błaszczyk i Wojciech Malajkat, a „Wiosnę” – Jolanta Fraszyńska i Cezary Żak. Autorami tekstów piosenek są Lidia Gierwiałło i Marek Bartkowicz, a muzykę skomponowali Marek Sart oraz Robert Obcowski. Teksty wiatru-narratora są autorstwa Marka Bartkowicza.

Klimat muzyczny nagrań odwołuje się do sprawdzonych, klasycznych klimatów związanych z muzyką jazzową, bluesową i musicalem. W nagraniach wzięli udział znakomici instrumentaliści, więc aranżacji tych po prostu dobrze się słucha. Piosenki wpadają w ucho i szybko są zapamiętywane przez dzieci.

Seria została objęta patronatem Fundacji Ewy Błaszczyk „A kogo”.

 

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *