PokolorujŚwiat

Kolorowa strona edukacji — PokolorujŚwiat

Artykuł sponsorowany

 

O tym, że nauka nie musi być nudna i przytłaczająca, ale łatwo połączyć ją z zabawą lub twórczością, wiadomo. Coraz więcej rodziców i nauczycieli sięga z tego powodu po metody i strategie nauczania wpisujące się w nurt nauki przez zabawę. Powstają także kolejne strony z zabawami edukacyjnymi oraz propozycjami urozmaicania ćwiczeń w edukacji szkolnej. Przykładem jest nowy serwis PokolorujŚwiat skupiający się na edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Co można na nim znaleźć i komu się to przyda?

Co oferuje strona PokolorujŚwiat

Strona powstała w 2016 r. z myślą o rozwoju i edukacji dzieci. Znajdziemy na niej kreatywne karty pracy, kolorowanki, krzyżówki i łamigłówki, a także pomoce do nauki języków obcych (angielski, hiszpański, niemiecki). Materiały można pobrać na komputer, wydrukować i korzystać z nich w dowolnym momencie. Pełen dostęp do kart i pomocy jest płatny, nie są to jednak wielkie kwoty, uwzględniając poziom i przydatność opracowań. Z części serwisu można korzystać nieodpłatnie i w ten sposób przetestować, czy dziecku podobają się karty z PokolorujŚwiat. Do darmowych ćwiczeń należą m.in.: ćwiczenia wzroku (percepcji i spostrzegawczości), filmiki z nauką angielskich słówek oraz labirynty.

Szukanie różnic

Całość pomysłodawcy podzielili na przydatne kategorie i dość intuicyjne zakładki. Najlepiej swe kroki skierować do sekcji Karty Pracy, w której wyraźnie wyodrębniono ćwiczenia dedykowane do określonej grupy wiekowej, jak i ze względu na treść nauczania. Możemy skorzystać z kart pracy do matematyki, języków obcych oraz z podstaw czytania (sekcja Elementarz). Tutaj jedną z opcji są także podstawowe ćwiczenia dla uczniów klas IV-VI z wybranych przedmiotów. Do zabawy kształtującej kluczowe umiejętności dzieci w różnym wieku przypisane są działy: Łamigłówki, Krzyżówki i Wykreślanki.

Strona PokolorujŚwiat oferuje również możliwość oglądania wartościowych i niezakłócających rozwoju bajek typu: Bob Budowniczy, Franklin i przyjaciele, Było sobie życie. Dostęp do nich jest nieodpłatny, a zyskujemy pewność, że maluchy spotkają się dobrą treścią zrealizowaną we właściwy dla ich rozwoju neuronalnego sposób. Są to bowiem produkcje spokojne, niepowodujące nadpobudliwości (brak szybko zmieniających się obrazów) i prezentujące świat bliski dziecku.

Komu dedykowane są materiały na serwisie

Karty pracy, ćwiczenia i bajki z serwisu PokolorujŚwiat mogą wykorzystywać wszyscy, których interesuje praca z dzieckiem. Z pewnością uzupełnią one materiały dydaktyczne nauczycieli. Sprawdzą się także w rękach terapeutów (logopedów, pedagogów, reedukatorów). Opracowania stanowią też bardzo dobrą pomoc w nauczaniu domowym (homeschooling). Karty pracy mogą posłużyć też jako test sprawdzający wiedzę z danej dziedziny lub dodatek odprężający do lekcji (krzyżówka, wykreślanka). Dzięki nim oszczędza się czas na samodzielne wymyślanie testów i ćwiczeń.

Autorzy serwisu podkreślają, iż „Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka”, dlatego poświęcili swoje umiejętności, aby ją wspierać. Ich karty pracy pomagają rozwijać i utrwalać wiedzę zdobytą podczas nauczania (w przedszkolu, szkole, domu). Zaliczają się tym samym do metod praktycznych wśród strategii nauczania (ćwiczenia utrwalające). Niewykluczone, że twórczy strony poszerzą swoja ofertę, opracowując zadania, zabawy i ćwiczenia również z wykorzystaniem pozostałych metod.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *