Szkolny słownik ortograficzny z wierszykami

Szkolny słownik ortograficzny z wierszykami

Autor: Edward Polański, Ewa Dereń

Wydawnictwo: Arti

Szkolny słownik ortograficzny z wierszykami oprócz prezentacji zasad pisowni i ortografii, dzięki krótkim, łatwym do zapamiętania wierszykom tematycznym (autorstwa Tadeusza Rawy) umieszczonym pod każdą regułką oraz przy niektórych hasłach w tekście uczy prawidłowej pisowni. Każdy wyraz w słowniku użyty jest w typowym oraz mniej przewidywalnym dla niego kontekście wraz z kłopotliwymi formami przypadków, co dodatkowo wzbogaca zasób słownictwa dziecka (lub dorosłego). Całość posiada wesołe grafiki i ilustracje.

Słownik ortograficzny pod redakcją Edwarda Polańskiego i Ewy Dereń adresowany jest do dzieci ze szkoły podstawowej od klasy 1 do 6, ale z powodzeniem może być wykorzystywany przez starszych.

Słownik zawiera:słownik ortograficzny2

– 5700 haseł wraz z formami ich odmiany,
– 263 wierszyki i rymowanki pozwalające w łatwy sposób zapamiętać reguły ortografii i pisownię trudnych wyrazów,
– wstęp objaśniający zasady ortografii i interpunkcji,
– zabawne rysunki utrwalające pisownię słów.

Autorzy słownika to doświadczeni poloniści i twórcy słowników języka polskiego.

Wybitny językoznawca, profesor Edward Polański sprawował pieczę jako redaktor nad Wielkim słownikiem ortograficznym PWN, jest członkiem Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, opublikował wiele prac z zakresu dydaktyki, teorii kształcenia i ortografii. Przez wiele lat przewodniczył Komisji Ortograficzno-Onomastycznej Rady, inicjując prace nad uporządkowaniem reguł polskiej ortografii.

Doktor Ewa Dereń przed długi czas współpracowała z profesorem jako jego doktorantka, jest współautorką kilku słowników i autorką licznych artykułów popularyzujących polszczyznę.

słownik ortograficzny3

 

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *