balansująca zabawka

Balansujący żółw – balansująca zabawka

Balansujący żółw to gra zręcznościowa dla całej rodziny. Zabawa polega na układaniu kolorowych walców na podstawie — żółwiu. Kolejność klocków wskazują rzuty kostką z kolorami na ściankach. Niby taka balansująca zabawka to nic trudnego, ale jednak wymaga koncentracji, sprytu, strategicznego myślenia oraz precyzji. To także świetne ćwiczenie na koordynację wzrokowo-ruchową, wyobraźnię przestrzenną i motorykę małą. Całość — walce na żółwiu — nie może się przewrócić. Osoba, która spowoduje spadniecie klocków, przegrywa.

Producent: Play Time (dostępny w sieci sklepów Lidl)

Wiek graczy: od 4 r.ż.

Liczba graczy: od 2

Układanie walcowatych klocków na ciągle bujającym się żółwiu to zadanie wymagające koncentracji i sprawnych rąk. Dostarczająca przy tym wiele śmiechu! Klocki mogą być również z powodzeniem wykorzystane do innych celów, o czym już zadecydują dzieci, budując wysoką wierzę, grupując walce kolorami lub wielkością itp.

Balansująca zabawka to także ten rodzaj gry, który stanowi świetną okazję do oswojenia dziecka z kostką, z procedurą rzucania nią, regułami, zasadą czekania na swoją kolej oraz stosowania się do instrukcji wyrzuconych „poleceń”. Gra toczy się w miarę szybko, zatem Maluch nie zniechęca się. Rozgrywka jest również dynamiczna, a porażka związana z rozsypującymi się na wszystkie strony klockami poprawia humor grającym.

balansujący żółwGra Balansujący żółw zawiera:

  • 18 klocków — walców z naturalnego drewna, w trzech wielkościach i sześciu kolorach
  • drewnianego balansującego żółwia
  • 2 drewniane kostki do rzucania z kolorowymi ściankami

Wymiary podstawy: 23 x 2 x 8m.

Dostępne są również inne modele balansujących zabawek, np. delfin, krokodyl czy księżyc firmy Goki.

 

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *