gra dwa razy dwa (2 x 2)

Edukacyjna gra Dwa razy dwa (2 × 2) od Granny

Gra Dwa razy dwa (2 × 2) to bardzo interesująca, pożyteczna i wciągająca gra w pary. Bohaterami ilustracji na kartonikach są kolorowe liczby oraz zapisy działań (mnożenia). Zabawna grafika Macieja Szymanowicza zdecydowanie wyróżnia tę wersję spośród podobnych gier. Rozgrywka może być doprawdy emocjonująca, gdyż pobudza wszelkie szare komórki. Wymaga od graczy szybkiego kodowania i znajomości podstaw tabliczki mnożenia. Reszta, czyli biegłość w obliczaniu iloczynów, przyjdzie z czasem… Jest to dobry start przed nauką pełnej tabliczki w zakresie 100, jak i sposób na utrwalanie zdobywanych umiejętności.

Gra Dwa razy dwa uczy od niechcenia tabliczki mnożenia!

Reguły gry Dwa razy dwa są podobne do klasycznego memo. W tej wersji odkrywamy kolejno po dwie karty, jedną ze znakiem mnożenia ×, drugą ze znakiem równości = na odwrocie. Zbieramy karty, które są zapisem prawidłowego działania. Wygrywa ta osoba, która uzbiera ich najwięcej.

Dodatkowym atutem, jaki posiada gra Dwa razy dwa, oprócz twórczych grafik, jest wspieranie u grających procesów pamięciowych oraz koncentracji. Wszystko dzięki wzrokowemu zapamiętywaniu poszczególnych działań.

Producent: Granna

Liczba graczy: od 2 do 6

Czas gry (rozgrywki): 15–30 minut

Wiek: +6 (według producenta)

Zawartość pudełka: 38 kafelków z działaniami z tabliczki mnożenia, 38 kafelków z wynikami działań, instrukcja, tabliczka mnożenia

gra Dwa razy dwa

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *