Ćwiczenia rozwijające mowę od 4 do 6 miesiąca

Ćwiczenia rozwijające mowę od 4 do 6 miesiąca

Wiek: od 4 do 6 miesiąca życia dziecka

Ćwiczenia słuchu. Śpiewanie, mruczenie, ciche nastawianie spokojnej muzyki, zabawa dźwięczącymi i piszczącymi zabawkami.

Ćwiczenia motoryki. (Ruchowe) — pobudzanie do przewrotu na bok, brzuszek, plecy przy pomocy kolorowej lub dźwięczącej zabawki. Pobudzanie do opierania się na nóżkach (zabawy na kolanach dorosłego).

Ćwiczenia koordynacji ruchowo-wzrokowej. Pobudzanie do chwytania kolorowych, dużych zabawek zawieszonych nad łóżeczkiem, na macie edukacyjnej lub rozrzuconych w kojcu. Podawanie po jednej zabawce do każdej rączki.

Ćwiczenia wzroku. Śledzenie zabawek przez dziecko siedzące na kolanach dorosłego, np. przesuwanie po stole kolorowego klocka.

Ćwiczenie mowy. Pobudzanie do gaworzenia poprzez gaworzenie do dziecka. Pobudzanie do gaworzenia i śmiechu przez powtarzanie zabawy wywołującej śmiech.

 Cały artykuł: Ćwiczenia rozwijające mowę

Żródło: Bożena Hołyńska – Zabawy rozwijające mowę dziecka.

Post Author: Izabela Kokot

Z wykształcenia informatyk, fizyk, pedagog i specjalista w zakresie marketingu internetowego. Mama dwójki dzieci. Jej pasją są zarówno nowoczesne technologie informacyjne, jak i metody wspierania rozwoju dziecka, które zagwarantują maluchowi dobry start w dorosłość. Chętnie dzieli się swoimi pomysłami, sprawiając, że nauka ścisła (i nie tylko) może być rewelacyjną zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *