Franklin mały bałaganiarz

Franklin mały bałaganiarz

Franklin mały bałaganiarz to kolejna książka z pierwszej serii opowiadań o sympatycznym, małym żółwiku. Stanowi ona część cyklu Poznaj Franklina i jego przyjaciół. Franklin znany jest dzieciom na całym świecie z powszechnie lubianych książeczek oraz popularnych filmów animowanych. Publikacje, jak i filmy, doczekały się kilku serii. Szczególną cechą opowieści o Franklinie jest to, że każdy tom i każdy odcinek telewizyjny to osobna historia o niezwykle ważnych sprawach z życia przeciętnego kilkulatka.

Autor: Paulette Bourgeois, Brenda Clark

Wydawnictwo: DEBIT sp. j.

Co z tego, że ktoś umie narysować wszystko, co zechce, skoro nie może znaleźć własnych kredek? Kto mu uwierzy, że umie zbudować ogromny zamek z wszystkim klocków, jeżeli połowa tych klocków gdzieś się poniewiera?

Franklin jest bałaganiarzem i przez to ciągle coś gubi. Co zrobić, aby w pokoju żółwia zapanował wreszcie ład i porządek? Może upchnąć wszystko do szafy? A może rzucić w ciemny kąt? Przecież na sprzątanie szkoda czasu i siły!

Doskonała historia pokazująca, jak ważne jest sprzątania i utrzymywanie porządku. W przystępny dla dziecka sposób opowiada o problemach rówieśnika, który „trochę” przesadził. Do tego uważał, że bałagan to nie problem, a rodzice przesadzają… Sytuacja zaczyna go ostatecznie przerastać.

Z bałaganem problem mają zarówno dzieci, jak i dorośli. Książka Franklin mały bałaganiarz przedstawia sytuację, która w konkretny sposób pokazuje konsekwencje nieodkładania rzeczy na miejsce i nieporządku. Daje również konkretną radę, co jak sobie z tym poradzi.

Postacie z opowiadań o Franklinie wykreowane przez autorki stanowią wzorzec nie tylko dla dzieci, lecz także dla rodziców, a ich przeżycia pozwalają odnaleźć się w niełatwych sytuacjach dnia codziennego.

Uwaga! Historyjka w książce jest zupełnie inna niż odcinek telewizyjny!

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *