seria książeczek: Mały chłopiec

Seria książeczek: Mały chłopiec — wyd. Olesiejuk

Francuska seria książeczek: Mały chłopiec jest uwielbiana przez chłopców i naprawdę dobrze opracowana. Książeczki wspierają rozwój dziecka, poszerzają słownictwo i wiedzę o świecie, a także kształtują niezwykle istotne uważne słuchanie. Każdy tom to opowieść o innym autku lub pojeździe, dzięki której dziecko poznaje specyfikę pracy różnych zawodów i użyteczność różnych pojazdów. Czytelnik może też identyfikować się z bohaterem i puścić wodze fantazji. Na końcu odnajduje zagadki oraz miejsce na wklejenie własnej fotografii — teraz i On może poprowadzić ulubiony pojazd.

AutorNatalie Belineau, Emilie Beaumont, Christelle Mekdjian

Wydawnictwo: Olesiejuk Sp. z o.o.

Wartość edukacyjna serii

Książeczki są pięknie ilustrowane. Tekstu jest niewiele, ale treść zawsze zaciekawia. Ponadto dzieci szybko opanowują ją pamięciowo. To doskonałe pozycje do wspólnego czytania z dopowiadaniem — rodzic rozpoczyna zdanie, a dziecko je właściwie kończy. Stanowi to świetny trening pamięci, sekwencji oraz logicznego formułowania myśli. Zadanie ułatwiają rymowane teksty niektórych książeczek (zaznaczone w spisie serii).

Imiona bohaterów w książeczce można z kolei wykorzystać podczas nauki czytania Metodą Odimienną. Podczas lektury prosimy dziecko, aby pokazało imię bohatera na danej stronie. Oczywiście maluch może sobie porównywać wyrazy z imieniem na okładce, wskazywać różne formy imienia… ale ważne, aby je namierzył, a rodzic wyjaśnia już resztę 🙂

Seria wykonana została wykonana w oprawie całokartonowej. Strony są grubsze i tekturowe, okładka również jest usztywniania, ale miękka w dotyku.

Seria książeczek: Mały chłopiec to następujące tytuły:

 1. Wóz strażacki Jacka (rymowana),
 2. Koparka Marka (rymowana),
 3. Łódka Jurka,
 4. Samolot Karola (rymowana),
 5. Auto Artura,
 6. Kolejka Błażeja (rymowana),
 7. Autobus Mariusza,
 8. Śmieciarka Jarka,
 9. Traktor Tadka (rymowana),
 10. Dźwig Darka,
 11. Karetka Mietka,
 12. Ciężarówka Czarka,
 13. Bolid Bartka (rymowana),
 14. Motor Marka,
 15. Taksówka Romka,
 16. Skuter Janka,
 17. Dżip Alka,
 18. Szkoła jazdy Szymka,
 19. Helikopter Piotrka,
 20. Rakieta Tomka,
 21. Sanie Świętego Mikołaja,
 22. Radiowóz policjanta Pawła,
 23. Samochód kempingowy Oskara.

Bohaterowie poszczególnych książeczek są ze sobą powiązani — ciekawym zabiegiem, jest obserwowanie gdzieś w tle opowiadania bohatera innego tytułu. Daje to wrażenie patrzenia na daną sytuację z różnych perspektyw.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *