zabawa Gdzie jest błąd?

Gdzie jest błąd?

Dzieci się bardzo cieszą, gdy przyłapią rodziców na popełnianiu błędu, więc czasami specjalnie popełniaj błędy, tworząc z tego rodzaj gry. Na tym polega zabawa Gdzie jest błąd? Powiedz dziecku, że przy obiedzie popełnisz błąd. Zadaniem dziecka jest wychwycenie go. Możesz na przykład próbować nalać do szklanki sok z zakręconej butelki, zamiast talerza do zupy podać talerzyk śniadaniowy, zamiast łyżki — nóż, niewłaściwie nazwać dany produkt lub podać dziecku nie to, o co prosiło.

Poproś, by dziecko uzasadniło Twoja pomyłkę i wskazało właściwe rozwiązanie. Stopniowo zwiększaj czas między początkiem zabawy a popełnieniem błędu.

Można po pewnym czasie zmienić zabawę, odwracając role. Dziecko popełnia błąd, a zadaniem rodzica jest zauważenie go.

Jak taka zabawa pomaga dziecku?

Zabawa Gdzie jest błąd? zachęca do uważnej obserwacji, myślenia i kojarzenia oraz przyczynia się do wzrostu koncentracji i rozwoju pamięci sekwencyjnej.

Jest tu rozwijana inteligencja matematyczno-logiczna oraz językowo-społeczna.

Post Author: Izabela Kokot

Z wykształcenia informatyk, fizyk, matematyk, pedagog i specjalista w zakresie marketingu internetowego. Jej pasją są zarówno nowoczesne technologie informacyjne, jak i metody wspierania rozwoju dziecka, które zagwarantują maluchowi dobry start w dorosłość. Chętnie dzieli się swoimi pomysłami, sprawiając, że nauka ścisła (i nie tylko) może być rewelacyjną zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *