Liczbowe historyjki

Liczbowe historyjki to zabawa usprawniająca pamięć i wyobraźnię. Doskonali także umiejętności uważnego słuchania oraz tworzenia dłuższych wypowiedzi językowych. Wszystko łączy się z utrwalaniem pojęcia liczb w zakresie od 0 do 20.

Wiek: od 4/5 r.ż.

Materiały: Do gry należy przygotować kartoniki z liczbami od 1 do 20.

Po wymieszaniu kartoników odkładamy je na jednym stosie liczbami w dół. Po kolei każdy z graczy losuje jeden kartonik, a następnie wykłada go na środek stołu, opowiadając fragment wymyślonej przez siebie historyjki zawierającej daną liczbę. Następna osoba powtarza tę historię, dodając do niej swoją nową część z nowo wylosowaną liczbą, kładąc kartonik obok wcześniej wyłożonego kartonika. Jeśli któryś z graczy pomyli się w opowiadaniu historii lub wszystkie kartoniki zostaną wyczerpane, gra się kończy.

liczbowe historyjki

 

Post Author: Izabela Kokot

Z wykształcenia informatyk, fizyk, pedagog i specjalista w zakresie marketingu internetowego. Mama dwójki dzieci. Jej pasją są zarówno nowoczesne technologie informacyjne, jak i metody wspierania rozwoju dziecka, które zagwarantują maluchowi dobry start w dorosłość. Chętnie dzieli się swoimi pomysłami, sprawiając, że nauka ścisła (i nie tylko) może być rewelacyjną zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *