Baśń o Stalowym Jeżu

Baśń o Stalowym Jeżu

Niesamowita, fantastyczna i mało znana Baśń o Stalowym Jeżu to opowieść autorstwa Jana Brzechwy — obszerna, pełna magii, zaczarowanych postaci, dramatycznych momentów i posiadająca zaskakujące zakończenie.

Autor: Jan Brzechwa

Wydawnictwo: Wilga

 

Na ulicy Czterech Wiatrów,
Niedaleko Bonifratrów,
Do zachodnich ścian przytyka
Sklep Magika Mechanika.
Sklep ten zawsze jest zamknięty
Lecz przez okno wystawowe
Widać różne dziwne sprzęty
Różne części metalowe…

StalowyJeż1Główny bohater, tajemniczy Stalowy Jeż, pewnej nocy ucieka ze sklepu Magika Mechanika, aby uwolnić się od ciążącego na nim czaru. Marzy o tym, żeby pozbyć się ciężkiego pancerza, w którym został uwięziony. Podążając za wskazówkami Czarodzieja Babuleja, przeżywa wiele przygód, przemierza niezwykłe krainy, unika pułapek, toczy walki na śmierć i życie, cały czas zbliżając się do swego przeznaczenia.

StalowyJeż2Historia jest pełna tajemnic, doskonale przedstawia prawdziwe męstwo, niezłomność i hart ducha, okraszona została odrobiną grozy i oczywiście dobrym zakończeniem. Do tego piękne, złote wydanie, cudowne ilustracje Beaty Zdęby pobudzające wyobraźnię dziecka — i idealny prezent gotowy! Każde dziecko pokocha tę bajkę, nie ważne czy to chłopiec, czy dziewczynka, chociaż występuje w niej sporo mrocznych stworów i ukazanych jest mnóstwo niebezpieczeństw. Opowieść o Stalowym Jeżu przede wszystkim jednak zachwyca, wciąga i wywołuje wypieki na twarzy. Potrafi zauroczyć czytelnika w każdym wieku.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *