co robią narzędzia

Co robią narzędzia — Opowiem Ci mamo

Co robią narzędzia to kolejna książka z bogato ilustrowanej serii „Opowiem Ci mamo”. Książka wspiera rozwój dziecka na wielu płaszczyznach i stanowi przyczynek do świetnej zabawy tak z dorosłymi, jak i rówieśnikami. A nawet samemu. Ta niezwykła opowieść w obrazkach z zabawnymi rymowanymi zadaniami nie tylko uczy rozpoznawać najważniejszych mieszkańców skrzynki narzędziowej różnych zawodów, lecz także ćwiczy spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia. Co ważne, jak i pozostałe tytuły z serii, jest to książka nie tyle do czytania, co do opowiadania… przez dziecko.

Autorzy: Daniel de Latour (grafika), Izabela Mikrut (teksty)

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Książka Co robią narzędzia to gratka dla każdego chłopca, a także dziewczynki lubiącej majsterkowanie. Bliżej poznają z niej młotki, gwoździe, pędzle, wiertarki, śrubokręty, druty, nożyczki lub kombinerki. Przyjrzą się narzędziom ogrodowym, murarskim, malarskim oraz tym dziecięcym, używanym w piaskownicy. Każda strona to nowa przygoda i inspiracja do tworzenia barwnych opowieści. Warto rozbudzić dziecięcą wyobraźnię i posłuchać tego, co młoda główka może wymyślić.

Jak pomoże kredkom miarka?
Gdzie motyka? A wiertarka?
Komu marzy się rabatka?
W drogę! Zaraz, gdzie łopatka?

Wierszyki nie tylko inicjują rozmowę, ale też zapoznają dzieci z typowymi zajęciami, w których pomocne są dane narzędzia, jak i poszerzają słownictwo przedszkolaka.

Paca wiadro oraz kielnia
ocieplają ściany dzielnie.
A wkrętarka w styropianie
straszne robi zamieszanie.

Proste rymy wspierają rozmów mowy oraz prozodię. Stanowią także dobry zaczątek zabaw językowych.

W książeczce znajdują się także zadania, takie jak labirynty lub odnajdowanie różnic na obrazkach. Poprzez nie młody czytelnik ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację, a także umiejętność logicznego myślenia. I to wszystko w zabawie!

Wygodny format, grube strony i zaokrąglone rogi czynią książkę przystępną od najmłodszych lat, zabezpieczając ją dodatkowo przed namiętnymi czytelnikami.

Krótko o autorach

Daniel de Latour ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje też żyrafy, tygrysy, pociągi i mnóstwo innych rzeczy. Za ilustracje do Atlasu świata. Ameryki Południowej nominowany był do nagrody Przecinek i Kropka 2009, a za ilustracje do Wyprawy do kraju księcia Marginała oraz Zaskórniaków i innych dziwadeł z krainy portfela – do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku (2009, 2015). Niektóre obrazki podobno kopiuje od swoich dzieci.

Izabela Mikrut ćwierć wieku osiągnęła kilka lat temu i jest optymistycznie nastawiona do życia. Biegle czyta oraz pisze, ale niechętnie biega. Bajki najpierw przeżywa, a później zapisuje. Jest autorką m.in. Słoni na pontonie oraz Co się zdarzyło w piórniku (razem z Martą Kurczewską).

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *