Delikatny masaż dziecka

Delikatny masaż dziecka

Książka Delikatny masaż dziecka stanowi bogato ilustrowany poradnik dla rodziców z instrukcjami, jak dokonywać odpowiedniego masażu malucha. Masaż jest bowiem świetnym narzędziem podtrzymującym zdrowie i stymulującym rozwój dziecka — daje poczucie bezpieczeństwa, rozluźnia, poprawia sen, ale też uelastycznia stawy, pobudza wzrost, łagodzi bóle brzuszka, wzmacnia układ odpornościowy. Przydaje się zatem podczas kolek, wzdęć, bolesnego ząbkowania, kataru, przy wzmożonym lęku oraz problemach z zasypianiem. Ale to nie wszystko. Masaż przede wszystkim wspomaga prawidłowy rozwój sensoryczny malucha, wzmacnia więź między rodzicem a dzieckiem oraz wspiera rozwój układu nerwowego. Leczniczy dotyk prezentowany w tej książce rodzice mogą stosować także przy alergiach oraz coraz częstszym atopowym zapaleniu skóry.

Autorzy: Rahel Rehm-Schweppe i Sabine Grabosch

Masaż niemowlęcia jest zrytualizowaną formą dotyku [stanowiącego podstawę zaufania i bliskości], w ramach którego powstaje silna więź z dzieckiem. Jak każda forma masażu, tak i ten opiera się na określonych technikach i grupach ćwiczeń, a ich celem jest dobre samopoczucie i głębokie odprężenie. Oferuje także nieocenioną możliwość przekazania bez słów powierzonej nam małej istotce, jak bardzo ją kochamy i doceniamy jej obecność.

(ze wstępu)

Zaletą poradnika Delikatny masaż dziecka jest bogaty materiał opisujący podstawowe i bardziej zaawansowane techniki masowania, a także dokładny opis shiatsu dla maluchów. Znajdziemy tu również szczegółową analizę olejków i innych substancji wykorzystywanych podczas masażu.

Delikatny masaż dziecka

Autorki krok po kroku prowadzą czytelnika w świat zmysłu dotyku, jego znaczenia w rozwoju dziecka, odpowiedniego przygotowania się do masażu malucha oraz jego wykonania w zależności od potrzeb i warunków.

Publikacja zawiera:
  • podstawowe techniki masażu;
  • charakterystykę olejków do masażu;
  • instrukcję samodzielnego sporządzenia olejków;
  • opis technik masażu przy częstych dolegliwościach — wzdęciach, zaparciach, lękach, ząbkowaniu, katarze, atopowym zapaleniu skóry;
  • techniki masażu na łatwe zasypianie i dobry sen;
  • szybkie masaże twarzy;
  • minimasaże i zabawy dotykowe;
  • krótki masaż z elementami jogi;
  • shiatsu dla maluchów.

 

/M.B.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *