Na pomoc! Dziecko się nudzi

Na pomoc! Dziecko się nudzi

Od dwóch lat obecna na rynku książka Na pomoc! Dziecko się nudzi to gotowa ściąga zabaw rozwijających zdolności dziecka i jego twórcze myślenie. O czym informują autorzy już na pierwszej stronie publikacji. Do książki dołączona została również płyta kompatybilna z serwisem internetowym, zawierająca gry edukacyjne z serii Akademia Umysłu ® Junior i uzupełniająca niektóre opisywane przez autorów zabawy.

Książka zawiera ponad 100 propozycji zabaw z dziećmi w domu i na dworze (w lesie, na spacerze, nad brzegiem morza czy w czasie górskich wędrówek), a format publikacji jest przy tym kieszonkowy i bardzo wygodny.

Autorzy: Natalia i Krzysztof Minge

Książka Na pomoc! Dziecko się nudzi stanowi praktyczny poradnik dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (4-9 lat). Całość podzielona została na cztery główne części (odpowiadające porom roku i tak porządkujące materiał zabawowy) plus wprowadzenie. Celem publikacji, jak podają autorzy, jest rozwijanie u dzieci takich cech umysłu, jak: pamięć, koncentracja, spostrzegawczość, umiejętności matematyczne, wyobraźnia przestrzenna itd. Prezentowane pomysły, zabawy i postępowanie mają również za zadanie zintegrować rodzinę, wzmacniać więzi z dzieckiem i przedstawić alternatywne sposoby spędzania czasu.

Proponowane przez nas zabawy skłonią was do wspólnego przyglądania się światu, a także pomogą wam zapoznać swe dziecko z licznymi faktami dotyczącymi otaczającej rzeczywistości. Sposoby na wszystko znajdziesz w poradniki. Wyłącz telewizor i do dzieła!

Poradnik Na pomoc! Dziecko się nudzi jest też zbiorem pomysłów, do których warto sięgać w każdej chwili, gdy tylko zabraknie nam inwencji.

Zawartość płyty, pomoce do ćwiczeń

Współczesność wymusza na wielu codzienne korzystanie z komputera i podsuwanie gier dzieciom. Nie zawsze jest to słuszne, z czym zgadzają się twórcy książki oraz wydawca załączonej płyty. Prezentują oni swoje stanowisko w króciutkich podrozdziałach „Gry komputerowe — za i przeciw” oraz „Dziecko, my i komputer”. I wcale nie kładą nacisku na to, że ich produkt jest inny i wyjątkowy. Jest on po prostu dobry, może być wykorzystywany, kiedy zdarza się ku temu okazja, i łączy w praktyczny oraz przyjemny sposób naukę z zabawą. Programy na dołączonej płycie są całkowicie bezpieczne, bez przemocy i nieodpowiednich lub kontrowersyjnych treści. Stanowią źródło dobrej zabawy z nauką. Poszerzają wiedzę o otaczającym świecie i przyrodzie dzięki doskonale opracowanym i niebanalnym materiałom dydaktycznym. Zawierają zróżnicowany poziom trudności, ucząc mimochodem i kształcąc określone w ćwiczeniu kompetencje. Płyta zawiera blisko 60 multimedialnych gier, kolorowanki i karty pracy do wydrukowania. Przyda się jako uzupełnienie zabaw z książeczki, o czym informują sami autorzy, a także jako poszerzenie wiedzy zdobywanej podczas wspólnych gier np. w terenie.

O autorach

Natalia i Krzysztof Minge to psychologowie dziecięcy zajmujący się wspieraniem rozwoju dzieci, a także podpowiadaniem rodzicom, jak pomóc dzieciom w radzeniu sobie z emocjami i otaczającym światem. Konstruują programy nauczania w oparciu o doświadczenie takich autorytetów jak Glenn Doman, Edward de Bono czy Gordon Dryden. Opublikowali już kilka książek traktujących między innymi o wspieraniu rozwoju dzieci, w tym: Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?Jak wspierać rozwój dziecka w wieku 6-13 lat? Są także rodzicami trójki dzieci, które stanowią niewyczerpane źródło ich inspiracji i są pierwszymi testerami idei rodziców.

 

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *