dodawanie i odejmowanie z lego

Dodawanie i odejmowanie z lego

Oto kolejna propozycja zabawy z klockami kształtującej naturalne umiejętności matematyczne przy okazji doskonaląca motorykę małą. Dodawanie i odejmowanie z lego to doskonały sposób na połączenie nauki z zabawą. 

Na dużej płytce lego układamy klockowe równania. Zadaniem dziecka jest znaleźć odpowiedni wynik działania, czyli tak ułożyć klocki, by były one sumą lub różnicą dwóch wyłożonych klocków.

Klocki będące znakiem dodawania, odejmowania i równości są płaskimi klockami, na których pisakiem zapisujemy odpowiedni znak. Dla ułatwienia przygotowujemy wcześniej klocki będące rozwiązaniem równań i pamiętając, by klocki w jednym równaniu były w tym samym kolorze. 

Poniżej płytka z prawidłowo ułożonymi klockami.

 dodawanie i odejmowanie z lego

 

 

 

 

 


Źródło: http://countingcoconuts.blogspot.com 

Post Author: Izabela Kokot

Z wykształcenia informatyk, fizyk, pedagog i specjalista w zakresie marketingu internetowego. Mama dwójki dzieci. Jej pasją są zarówno nowoczesne technologie informacyjne, jak i metody wspierania rozwoju dziecka, które zagwarantują maluchowi dobry start w dorosłość. Chętnie dzieli się swoimi pomysłami, sprawiając, że nauka ścisła (i nie tylko) może być rewelacyjną zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *