Liczby Marzipan

Liczby. Marzipan

Liczby Marzipan to publikacja nie tylko ucząca liczenia, ale wprowadzająca w zaczarowany, niezwykle plastyczny i kolorowy świat modelinowej serii. Nie są to bowiem tylko ładne obrazki prezentujące określoną liczbę elementów, ale całe opowieści, w które z chęcią zanurzy się każdy, aby zobaczyć, co mogłoby się zdarzyć (dlaczego żółw jest sam, a żyrafa ma za uchem kwiatka?, jak smakuje każda z 11 babeczek?, co robią biedronki na drzewie a owieczki na łące? itd.). Książka na swych 20 stronach daje spore pole do popisu.

Autor: Beverley Edge

Wydawnictwo: Firma księgarska J&K Olesiejuk

Seria Marzipan firmy Olesiejuk to znany w Europie styl ilustrowania książek modelinowymi wylepiankami, zamknięty w kartonowe okładki z miękką gąbkową. Dzięki temu są one wytrzymalsze od tradycyjnych publikacji i przyjemniejsze w dotyku. Nie sprawiają problemów małym rączkom w samodzielnym przekładaniu stron, a na każdej z nich czeka na dziecko inna przygoda.

Obrazki są wesołe, barwne i bardzo ciepłe. Od razu wywołują uśmiech na twarzy. Styl ilustracji nie jest naturalistyczny, toteż pozwala na puszczenie wodzy fantazji i kształtuje poczucie estetyki u dziecka.

żółw liczby  żyrafa liczby  zwierzęta z zoo liczby  babeczki Liczby

Zabawne ilustracje i najbardziej popularne tematy edukacyjne z pewnością spodobają się i dzieciom, i rodzicom.

W serii ukazały się jeszcze: „Kolory”, „Pierwsze słówka” oraz „Kształty”.

Kolory-Marzipan Beverly-EdgePierwsze-slowka-Marzipan Beverley-EdgeKsztalty-Marzipan Beverley-Edge

 

 

/M.B.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *