ćwiczenie dodawania i odejmowania

Liczenie z kostką i plasteliną

Zabawa ma na celu ćwiczenie dodawania i odejmowania w zakresie 1-6 lub 1-12, w zależności ilu kostek do gry użyje się. Dopasowujemy to do indywidualnych możliwości naszego dziecka. Oprócz nauki rachowania i liczenia dziecko rozwija i stymuluje sprawność motoryczną i manualną.

Przygotowujemy kostkę do gry i bryłę plasteliny. Dziecko rzuca kostką, a następnie z plasteliny lepi tyle małych kuleczek, ile wynosi liczba wyrzuconych oczek na kostce. Po każdym rzucie kostką liczba ulepionych kuleczek musi być równa liczbie ostatnio wyrzuconych oczek. A wiec po kolejnym rzucie kostką dziecko musi zdecydować, czy będzie teraz tworzyło nowe kuleczki, by dołączyć je do poprzednich, czy też zabierze ze stołu pewną liczbę kuleczek, doklejając je do głównej wielkiej kuli plastelinowej. Tym samym musi stwierdzić, czy liczba wyrzuconych oczek jest większa, czy mniejsza i o ile.

Post Author: Izabela Kokot

Z wykształcenia informatyk, fizyk, matematyk, pedagog i specjalista w zakresie marketingu internetowego. Jej pasją są zarówno nowoczesne technologie informacyjne, jak i metody wspierania rozwoju dziecka, które zagwarantują maluchowi dobry start w dorosłość. Chętnie dzieli się swoimi pomysłami, sprawiając, że nauka ścisła (i nie tylko) może być rewelacyjną zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *