Zabawa Malowanie słowami

Malowanie słowami

Zabawa Malowanie słowami rozwija u dziecka inteligencję językową, interpersonalną, a także matematyczno-logiczną. Polega na używaniu form opisowych i posługiwaniu się dłuższymi wypowiedziami, co zaowocuje w przyszłości łatwością wyrażania siebie i otaczającej rzeczywistości. Będzie to przydatne przy pisaniu wypracowań szkolnych.

Wiek: od 5 r.ż.

Na początku przygotowujemy książeczki i zdjęcia z różnymi postaciami, mogą to być również gazety, czasopisma. Następnie wycinamy karteczki, na których zapisujemy pojedyncze słowa opisujące:

wygląd człowieka: wysoki, niski, szczupły, otyły, ładny, brzydki, wesoły, poważny, blondyn, brunet,

włosy: krótkie, długie, ciemne, jasne, rude, proste, kręcone, falowane, uczesane, roztrzepane, spięte, rozpuszczone,

nos: prosty, garbaty, duży, mały, szpiczasty, okrągły… itd.

Rodzic wybiera sobie jedną osobę ze zdjęć, nie mówiąc dziecku którą, i opisuje tę osobę, wybierając spośród karteczek odpowiednie słowa. Zadaniem dziecka jest odgadnięcie, o jaką postać nam chodzi.

Następnie rodzic zamienia się z dzieckiem rolami.

Jeśli dziecko nie potrafi jeszcze czytać, można karteczki ze słowami wzbogacić o proste rysunki, które będą ułatwiać rozpoznanie określenia lub pozwolić dziecku z pamięci opisywać daną osobę.

Post Author: Izabela Kokot

Z wykształcenia informatyk, fizyk, pedagog i specjalista w zakresie marketingu internetowego. Mama dwójki dzieci. Jej pasją są zarówno nowoczesne technologie informacyjne, jak i metody wspierania rozwoju dziecka, które zagwarantują maluchowi dobry start w dorosłość. Chętnie dzieli się swoimi pomysłami, sprawiając, że nauka ścisła (i nie tylko) może być rewelacyjną zabawą.

1 thought on “Malowanie słowami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *