matematyka z lego

Matematyka z lego

Jest wiele pomysłów na zabawy z klockami Lego. Jednym z nim może być prosta, matematyczna zabawa, ucząca porównywania liczb. Matematyka z lego sprawi dziecku wiele radości i połączy przyjemne z pożytecznym.

Potrzebne do tego są klocki w dwóch kolorach o takich samych rozmiarach oraz karteczki z wydrukowanymi lub wypisanymi liczbami od 1 do 20 i dodatkowo jedna lub 2 karteczki ze znakiem mniejszości/większości  <  >. Klocki grupujemy ze względu na kolor i układamy wszytko przed dzieckiem. Jeśli posiadamy płytkę Lego możemy ją również wykorzystać.

Przebieg zabawy

Dziecko losuje 2 karteczki z liczbami, układa je przed sobą i określa, która liczb jest większa, a która mniejsza, ostawiając pomiędzy nimi odpowiedni znak: mniejszości lub większości. Następnie dziecko sprawdza, czy jego szacowania są poprawne, budując wieże. Wieża musi składać się z tylu klocków, ile jest napisane na karteczce i każda ma być w jednym kolorze.

Taka gotowa budowla daje dziecku wyraźną wizualną prezentację równania matematycznego i w szybki łatwy sposób dziecko jest w stanie dowiedzieć się, czy poprawnie wykonało zadanie. 

Post Author: Izabela Kokot

Z wykształcenia informatyk, fizyk, matematyk, pedagog i specjalista w zakresie marketingu internetowego. Jej pasją są zarówno nowoczesne technologie informacyjne, jak i metody wspierania rozwoju dziecka, które zagwarantują maluchowi dobry start w dorosłość. Chętnie dzieli się swoimi pomysłami, sprawiając, że nauka ścisła (i nie tylko) może być rewelacyjną zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *