memo zimowe

Memo zimowe

Gra w memo zimowe oprócz rozrywki wspomaga usprawnianie posiadanych możliwości intelektualnych, stymuluje neuroplastyczność mózgu, a tym samym pracę wielu zmysłów i umiejętności na raz — pamięci, koncentracji, spostrzegawczości, koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz wyobraźni. To dobry trening dla młodszych i starszych dzieci, a także dorosłych. Rozwija umiejętności społeczne, cierpliwość i postępowanie według przyjętych reguł.

Grając z dzieckiem, umacniamy ponadto więzi rodzinne i wzbogacamy nasze relacja o kolejne doświadczenia bycia razem.

Poniżej do pobrania proste memory z zimowymi motywami.

Wiek: od 3 lat

Zasady gry w memo zimowe

Należy wyszukać parę takich samych obrazków. Karty zostają na początku obrócone obrazkiem do dołu. Każdy gracz może naraz obrócić obrazkiem do góry tylko dwie karty. Wszyscy usiłują zapamiętać wygląd odkrytych obrazków oraz miejsce, na którym dana karta leży. Jeśli odsłaniający odnajdzie dwie identyczne karty, zabiera je i kontynuuje odwracanie tak długo, aż nie trafi w parę. Przy małej liczbie par można też przyjąć wariant gry polegający na odkrywaniu kart po kolei przez graczy niezależnie od trafienia w parę.

24 karty zimowego memory do pobrania.

memo zimowe

 

 

Memo zimowe można rozszerzyć o karty z symbolami Świąt Bożego Narodzenia.

 

Post Author: Maryla Błońska

Logopeda i terapeuta, doświadczony edytor, nauczycielka i matka trzech skarbów; swoje zainteresowania skupia wokół językoznawstwa i logopedii, poprawności językowej w mowie i piśmie, typografii, dysleksji, neuroedukacji oraz aktywnego rodzicielstwa bliskości i świadomego wychowywania dzieci. Poszukuje również metod wczesnego diagnozowania i zapobiegania zaburzeniom o podłożu dyslektycznym. Wybierając zabawy edukacyjne, analizuje je pod kątem frajdy sprawianej dziecku oraz sposobu oddziaływania na rozwój malucha. Wizytówka w sieci: ekoslowko.blogspot.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *