polecenia po angielsku

Polecenia po angielsku – kolejna lekcja angielskiego

Zabawa w polecenia po angielsku uczy dziecko podstawowych czasowników, które w łatwy sposób można pokazać ruchem lub gestem. Rodzic wydaje komendę, a dziecko próbuje zobrazować to słowo, podskakując, ruszając rękami, jak przy pływaniu, biegając w miejscu, chodząc powoli, klaszcząc, mówiąc czy śpiewając.

jump /dżamp/ – skakać

fly /flaj/ – latać

swim /słim/ – pływać

run /ran/ – biegać

walk /łok/ – spacerować, iść

clap /klap/ – klaskać

stomp /stomp/ – tupać

say /sej/ – powiedzieć

sing /sin/ – śpiewać

Jeśli dziecko poprawnie zareaguje na podane polecenie, rodzic oczywiście musi pochwalić z radością ” Yes! Of course!” I wraz z dzieckiem może wykonywać polecenie, powtarzając wyraźnie dane słowo.

Gdy dziecko opanuje już słownictwo, zamienia się z rodzicem rolami. Tym razem dziecko wydaje polecenie, a rodzic pokazuje. Ta forma jest dla dziecka tak samo zabawna, jak i poprzednia, a może i bardziej!

Post Author: Izabela Kokot

Z wykształcenia informatyk, fizyk, matematyk, pedagog i specjalista w zakresie marketingu internetowego. Jej pasją są zarówno nowoczesne technologie informacyjne, jak i metody wspierania rozwoju dziecka, które zagwarantują maluchowi dobry start w dorosłość. Chętnie dzieli się swoimi pomysłami, sprawiając, że nauka ścisła (i nie tylko) może być rewelacyjną zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *