Przyszła myszka do braciszka

Przyszła myszka do braciszka – wierszyk z pokazywaniem

Ponieważ dotyk stanowi jedną z pierwszych form komunikacji pomiędzy niemowlęciem a rodzicami lub opiekunami, masażyki dziecięce są zalecaną formą ćwiczeń relacyjnych i zabaw, w których najważniejszy obok wspierania rozwoju malucha staje się kontakt rodzica z dzieckiem. Dostarczanie dziecku doznań poprzez dotyk i skórę wzbogaca proces poznawania przez nie świata oraz pobudza rozwój połączeń neuronalnych, stymulując rozwój mózgu. Należy przy tym pamiętać, iż najważniejsze nie jest wykonywanie ruchów i gestów idealnie jak w instrukcji, ale swobodna zabawa i komunikacja z maluszkiem poprzez dotyk, można zatem wprowadzać dowolne modyfikacje. Ważne jest, aby ćwiczenie wykonywać delikatnie i aby obu stronom sprawiało ono radość.

Głaskanie, smyranie i masażyk w połączeniu z zabawnych wierszykiem to wspaniała zabawa od najmłodszych lat.

Wiek: od 8 m.ż.

Wierszyk o myszce pojawia się w dwóch wersjach. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, aby go dowolnie zmodyfikować do potrzeb rodzinnych — tak w kwestii pokazywania, jak i treści.

I. wersja wierszyka Przyszła myszka do braciszka

myszka haftowana

Przyszła myszka do braciszka.

(opuszkami palców na plecach dziecka wykonujemy posuwiste i delikatne ruchy)

Tu zajrzała, tam wskoczyła,

(lekko łaskoczemy dziecko za jednym uchem, następnie za drugim)

A na koniec tu się skryła.

(wsuwamy palec za kołnierzyk)

 

II. wersja

 

dzidziuś myszka

 

Idzie myszka do braciszka.

(idziemy palcami prawej ręki po lewej ręce)

Tu wskoczyła.

(szybko wsuwamy rękę pod pachę)

Tu się skryła.

(wsuwamy rękę w rękaw)

 

 

Wesołej zabawy!

dziecko myszka

 

 

Post Author: Maryla Błońska

Logopeda i terapeuta, doświadczony edytor, nauczycielka i matka trzech skarbów; swoje zainteresowania skupia wokół językoznawstwa i logopedii, poprawności językowej w mowie i piśmie, typografii, dysleksji, neuroedukacji oraz aktywnego rodzicielstwa bliskości i świadomego wychowywania dzieci. Poszukuje również metod wczesnego diagnozowania i zapobiegania zaburzeniom o podłożu dyslektycznym. Wybierając zabawy edukacyjne, analizuje je pod kątem frajdy sprawianej dziecku oraz sposobu oddziaływania na rozwój malucha. Wizytówka w sieci: ekoslowko.blogspot.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *