W krainie Absurdii

W krainie Absurdii

Książka W krainie Absurdii — fantastyczna przygoda w dość nietypowej formie.

Autor: Chris Riddell

Wydawnictwo: Świat Książki

Witaj w krainie Absurdii — świecie dziwnym i wspaniałym, gdzie nic nie jest tym, czym się wydaje… Rosną tu drzewa-parasole, latają spiczaste ptaki, kolacja jest po śniadaniu, a z wielkiego jajka podanego na obiad może wykluć się smok! Bardzo łątwo wciągnąć się w ten bajkowo-magiczny klimat.

Historia stworzona przez znakomitego ilustratora, Chrisa Riddella, rozpoczyna się w momencie, gdy mały król Absurdii smacznie sobie śpi w swym kwiatowym łożu i śni najdziwniejszy sen.

Wtem obudziło go pohukiwanie latających ryb, które leniwie podgryzały drzewa parasole. Wyturlał się więc z łoża… prosto w ramiona Potwora z Szafy.

Przygody spotykające głównego bohatera w krainie Absurdii są zabawne, ciepłe i zaskakujące. Świat Absurdii to kraina z sennych marzeń dziecka, w której wszystko jest możliwe, a wyobraźnia nie zna ograniczeń. Czytający uczestniczy w wydarzeniach dynamiczniej niż w zwykłych książkach, ponieważ historia małego Króla została przedstawiona w postaci mini komiksu — tekst połączono z dużymi i małymi ilustracjami opisywanych szczegółów. Pomaga to śledzić przygodę i skupia uwagę dziecka na konkretnych obrazkach odpowiadających zdarzeniom (jednocześnie kształtując wyobraźnię i poszerzając oraz konkretyzując zakres słownictwa malucha). Podczas czytania można pokusić się o efekty dźwiękowe i modulację głosu.

Efektowna szata graficzna: zilustrowany został niemal każdy detal, potrafi zawładnąć wyobraźnią. Idealna lektura o zaskakującym zakończeniu dla wszystkich małych czytelników – dobra nie tylko na dobranoc.

Post Author: Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *