nauka angielskiego dzieci

Zabawy z kartami – Go to…

Zabawy ruchowe są najbardziej atrakcyjną metodą nauki, w tym także jako nauka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnym. Warto też pamiętać, że poprzez ruch dzieci dużo łatwiej uczą się i wszechstronnie rozwijają. 

Do zabawy należy przygotować 5 dużych kart z obrazkami. Każda karta ma przedstawiać inny przedmiot lub zwierzę i inny kolor. Rozkładamy je na dywanie w dużych odległościach od siebie. Podchodzimy do każdej kart i nazywamy je, np.: „Red heart”, „Yelow, small chicken”, „Big house”, „Green apple”.

Następnie wydajemy dziecku polecenie, np. „Go to red” i pokazujemy, jak należy podbiec do karty ilustrującej dany kolor lub przedmiot. Na początku zabawy dziecko powtarza po nas czynność, a po krótkim czasie będzie w stanie samodzielnie wykonać polecenie.

Rozwinięciem tej zabawy jest dodanie innych czynności ruchowych, np. „Jump to a dog!” — wówczas dziecko skacze do karty lub „Fly to a parrot!” — dziecko biegnie, machając rękoma.

 

Post Author: Izabela Kokot

Z wykształcenia informatyk, fizyk, matematyk, pedagog i specjalista w zakresie marketingu internetowego. Jej pasją są zarówno nowoczesne technologie informacyjne, jak i metody wspierania rozwoju dziecka, które zagwarantują maluchowi dobry start w dorosłość. Chętnie dzieli się swoimi pomysłami, sprawiając, że nauka ścisła (i nie tylko) może być rewelacyjną zabawą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *